INTENCJE MSZALNE 28.02. – 07.03.2021

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.

 

7:00 †† Pelagia, Wiktor, Benedykt, Kazimierz STASZEWSCY
8:30 † Helena MICHALCZUK (gregoriańska 1)
10:00 O łaskę nawrócenia i powrót do Kościoła i wytrwanie w wierze
10:00 † Irena MICHALAK
11:30 †† Rajmund (18) †† rodzice, rodzeństwo, †† Jadwiga i Józef
13:00 Z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski za przyczyną NMP Gwiazdy Morza dla Agnieszki
18:00 † Barbara OSSOWSKA (miesiąc po śmierci)
 

PONIEDZIAŁEK – 01.03.  

7:00 † Stanisław, †† Jego Rodzice, dusze czyśćcowe
9:00 † Helena MICHALCZUK (gregoriańska 2)
18:00 † Sebastian CZAPSKI (miesiąc po śmierci)
 

WTOREK – 02.03.

7:00 † Helena MICHALCZUK (gregoriańska 3)
9:00 †† STASZEWSCY: Pelagia, Wiktor, Rafał, Kazimierz, Benedykt i dusze czyścowe
18:00 † Maria (3) † Stanisław † ks. Dariusz MAZUR
 

ŚRODA – 03.03.

7:00 † s. M. Tyburcja SMI (r.)
9:00 † Helena MICHALCZUK (gregoriańska 4)
18:00 O światło Ducha Świętego dla Rodziców († Daniel SKUT)
 

CZWARTEK – 04.03. – święto: św. Kazimierza Królewicza

7:00 † Helena MICHALCZUK (gregoriańska 5)
9:00 †† Kazimierz, Zbigniew, Józefa, Maria †† ZIEMKIEWICZ
18:00 † Mariusz MARCINIAK (1)
 

PIĄTEK – 05.03.

7:00 † Iwan WORONIAK (2)
9:00 † Janina OSIAL
18:00 † Helena MICHALCZUK (gregoriańska 6)
 

SOBOTA – 06.03.

7:00 W intencji mężczyzn – Wspólnota Męskiego Żywego Różańca NMP
9:00 † Helena MICHALCZUK (gregoriańska 7)
18:00 † Helena, † Zygmunt (1)
 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.03.

7:00 † Helena MICHALCZUK (gregoriańska 8)
8:30 Do Boga Ojca całej ludzkości
10:00 † Mieczysław (2 miesiąc po śmierci)
10:00 O łaskę silnej wiary dla Sebastiana
11:30 † Roman PIOTROWSKI (miesiąc po śmierci)
13:00 †† Ludwik, Władysława KŁOBUS †† Ludwik, Maria CHWYĆ
18:00 † Halina ŁAZAREWICZ

 

KATECHEZA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

Po przerwie wznawiamy spotkania przygotowujące do sakramentów Eucharystii i Bierzmowania. Uczniowie kl. III SP mają katechezę przy parafii  we wtorki po I i III niedzieli miesiąca w trzech grupach:
I gr. – godz. 16:00;
II gr. – 16:35
III gr. – godz. 17:05.
Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania katechezę będzie realizować w każdą niedzielę o godz. 16:15 rozpoczynając od 28 lutego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2021 r.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy od­rzucać szatańskie podszepty.

1. Rozpoczęty w środę popielcową okres wielkopostny to także czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od zabaw, wesel i dyskotek.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa pasyjne: w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę krzyżową: godz. godz. 9:30 lub 17:15.

3. Uczestnicząc w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej. W każdy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do Mszy św. wieczornej. W sobotę Godzinki ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:30, a nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 9:00.

5. Przyszła niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć Dzieło misyj­ne Kościoła – wrzucając ofiary na ten cel do puszki na stoliku z prasą katolicką.

6. Katecheza dla narzeczonych przed zawarciem sakramentu małżeństwa odbędzie się w dniach 8 – 11 marca br. o godz. 19:30. w domu parafialnym.

7. Wznawiamy spotkania przygotowujące do Sakramentu Eucharystii: uczniowie kl. III SP mają katechezę przy parafii we wtorki po I i III niedzieli miesiąca w trzech grupach: I gr. – godz. 16:00; II gr. – 16:35 i III gr. – godz. 17:05. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania katechezę będzie realizować w każdą niedzielę o godz. 16:15 rozpoczynając od 28 lutego.

8. Solenizantom oraz Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia wraz darem modlitwy. Niech Bóg błogosławi życie i wszelkie dobre dzieła i umacnia swoją łaską. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 9:00 modlitwą wypraszać będziemy Boże dary z okazji imienin s. Leandry, przełożonej SS. Maryi Niepokalanej.

9. Wszystkim darczyńcom Parafianom jak i Gościom mówimy Bóg zapłać za wszel­kie ofiary składane na tacę, na konto parafialne, do skarbonek, a przeznaczone na potrzeby kościoła i parafii. W ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 3.587 zł.

10. Dołączając życzenia dla Parafian jak i Gości dotykając czasu i przestrzeni – życzymy każdemu z osobna błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia okresu pokutnego.

INTENCJE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH NA LUTY.

INTENCJE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH.

LUTY  2021.

1. RÓŻA MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ
Modli się o dobre przygotowanie i przeżycie postu.

2. RÓŻA MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
Modli się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o wytrwałość.

3. RÓŻA MATKI BOSKIEJ BOLESNEJ
Modli się o odwagę i siłę w walce z covidem.

ODWOŁANIE SPOTKAŃ I GODZ. PRACY KANCELARII PARAFIALNEJ.

W związku z pandemią koronawirusa i wprowadzeniu przez Rząd RP czerwonej strefy dla Polski
od 26.10.2020 r. zawieszamy do odwołania wszystkie spotkania grup, wspólnot, spotkania dla dzieci i młodzieży oraz spotkania grup sakramentalnych.

Kancelaria parafialna w okresie pandemii oraz obecnej sytuacji nowych rygo­rów epidemiologicznych czynna będzie we czwartki od 16:30 do 17:30. W spra­wie pogrzebu podejmiemy czas, który wygodny będzie dla rodziny.

APOSTOLAT MARGARETKA

Apostolat MARGARETKA jest wspólnotą osób świeckich, które świadome licznych zagrożeń dla kapłaństwa we współczesnym świecie pragną nieść modlitewną pomoc Kościołowi.

Istotą Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju.

Symbolem Apostolatu MARGARETKA jest biały kwiatek, który oznacza poświęcenie, prostotę i jedność. W centrum kwiatu wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu płatkach imiona  siedmiu osób, które składają Bogu przyrzeczenie wieczystej modlitwy,  za konkretnego kapłana w określonym dniu tygodnia. Ważne jest to, aby w każdym dniu tygodnia kapłan był objęty modlitwą.

Modlitwa za kapłanów.

„O Jezu Boski Pasterzu,który powołałeś Apostołów, aby uczynić ich rybakami dusz ludzkich, Ty, który pociągnąłeś ku Sobie ks. …(imię kapłana)…. uczyń Go Swoim gorliwym naśladowcą i sługą. Spraw, aby dzielił z Tobą pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego na wszystkich ołtarzach ponawiasz Swoją Ofiarę. Ty o Panie, który żyjesz na wieki, aby wstawiać się za Twoim ludem, otwórz przed Nim nowe horyzonty, by dostrzegał świat spragniony światła prawdy i miłości; by był solą ziemi i światłością świata. Umacniaj Go Twoją mocą i błogosław Mu. Święty …(imię patrona) , którego imię nosi ks. …(imię kapłana)… Twojej szczególnej opiece polecam Go dzisiaj. Proszę Cię, abyś wstawiał się za Nim przed Bogiem i pomagał Mu we wszystkich potrzebach. Spraw, aby dochował Bogu wierności i owocnie pracował dla Jego większej chwały. Maryjo strzeż Go przed wszelkim złem. Amen.”

(Modlitwa opracowana na podstawie modlitwy papieża Pawła VI zaczerpniętej z Agendy Liturgicznej Diecezji Opolskiej, Opole 1981 r. s. 215)

Koronka z Medziugorje : „Wierzę” oraz 7 razy („Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”, „Chwała Ojcu”).

W każdy czwartek po mszy świętej o godz. 09:00 osoby należące do Apostolatu Margaretka wspólnie odmawiają różaniec w intencji wszystkich kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Spotkania formacyjne odbywają się w trzecią środę miesiąca po mszy świętej o godzinie 18:00.

Świnoujście – Dziękujemy za Waszą obecność i wspólną modlitwę – Męski Różaniec w Świnoujściu

Świnoujście – Dziękujemy za Waszą obecność i wspólną modlitwę – Męski Różaniec w Świnoujściu już po raz dwunasty #męskiróżaniec

Dziś od Mszy Świętej w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza w Świnoujściu rozpoczął się Męski Różaniec.

– Mężczyźni po Mszy Świętej przeszli ulicami naszego miasta odmawiając Różaniec

Dziękujemy Księdzu Maciejowi Babickiemu za Mszę Świętą i prowadzenie modlitwy – witamy w Świnoujściu

Dziękujemy obecnym na Mszy Świętej i podczas Różańca za zachowanie wszystkich reżimów sanitarnych wymaganych od nas.

Męskim Różaniec w drodze Świnoujście już za miesiąc

Pierwsza sobota miesiąca 03.10.2020 godzina 7.00

Miejsce: Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza w Świnoujściu. Piastowska 11

Świnoujście – Dziękujemy za Waszą obecność i wspólną modlitwę – Męski Różaniec w Świnoujściu