OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31 lipca 2022 r.

1. Każdy z nas przyszedł tu z jakiegoś powodu, z jakimś oczekiwaniem albo z czystej rutyny. Czy damy się Jezusowi dzisiaj zaskoczyć? By mógł nas dalej pro­wadzić do przemiany i świętości, by zapobiec sytuacjom współczesnego głodu: miłości, sprawiedliwości, pokoju..

2. Obchodzimy jutro 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętaj­my o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie. Uroczystości miejskie odbędą się jutro o godz. 17:00 przy pomniku Orła Białego przy zbiegu ul. S. Wyszyńskiego i Krzywoustego.

3. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na modlitwę i zmianę tajemnic w środę po nowennie.

4. W I-wszy czwartek miesiąca naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania podczas adoracja Najświętszego Sa­kramentu w godz. 17:00 – 17:50.

5. W I-wszy piątek miesiąca nie odwiedzamy chorych w domach. Okazja do spo­wiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. a wieczorem od godz. 17:00 do godz. 18:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 zakończona lita­nią do NSPJ o godz. 17:45.

6. W I-wszą sobotę zapraszamy wspólnotę Męskiego Różańca na Mszę św. o godz. 7:00 dedykowaną mężczyznom, młodzieńcom, ojcom, mężom a następnie modlitwę różańcową w drodze po Świnoujściu w intencji młodzieńców, mężów, ojców, rodzin, dzieci, ojczyzny i pokoju na świecie.

7. W I-wszą sobotę miesiąca w Święto Przemienienia Pańskiego zapraszamy o godz. 8:30 na Godzinki ku czci Niepokalanego Serca. Po Mszy św. o godz. 9:00: nabożeństwo różańcowe oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 12:00.

8. Parafianom i Gościom obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczysto­ści, zwłaszcza urodziny i imieniny oraz rocznice ślubu, przekazujemy zapewnienie o naszej modlitwie i życzliwości. Życzymy każdemu z osobna: Bożych darów, światła Ducha Świętego, a także zdrowia, pomyślności oraz miłości od bliźnich.

9. Bóg zapłać mówimy darczyńcom wśród Parafian jak i Gości za ofiary składa­ne na tacę, potrzeby kościoła i parafii.

10. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką Niedziela lub Gość Nie­dzielny.

11. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie s. Kingę, która przybliży charyzmat zgromadzenia i pasje pustelni.

12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię ORCZEWSKĄ l.78 ….