Męski Różaniec

Dlaczego „Męski”
Wierzymy, że naszą rolą, tj. rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona na życie wieczne wszystkich tych, których Bóg podarował nam tu na ziemi. Tak jak święty Józef był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny, tak i my mamy zadanie bronić świętości naszych rodzin i bliskich. Chcemy czynić to razem, we wspólnocie mężczyzn. W tej jedności umacniamy naszą męską tożsamość i męskie cnoty.
Naszym opiekunem duchowym jest ks. Dominik Chmielewski SDB.

Dlaczego „Różaniec”
Taka jest wola naszej Matki i Królowej. W sobie wiadomy sposób wybrała tę drogę uświęcania nas wszystkich, ratowania grzeszników, ochrony swoich dzieci. Wielokrotnie przypominała o tym na przestrzeni dziejów. A szczególnie w ostatnich wiekach, w Lourdes (1858), Gietrzwałdzie (1877), Fatimie (1917), Akita (1973), Kibeho (1981) – by wymienić choćby kilka miejsc, spośród wielu na całym świecie, które dostąpiły wielkiej radości oglądania oblicza Niepokalanie Czystej Pani.
Ważny jest dla nas również testament naszych ojców, który zostawili nam w spadku. Pragniemy go wypełniać również w obecnym pokoleniu. Tak jak robili to św. Jan Paweł II (Totus Tuus), kardynał Stefan Wyszyński („wszystko postawiłem na Maryję”), św. o. Maksymilian Maria Kolbe (Rycerz Niepokalanej), wielu wielkich świętych na przestrzeni wieków, czy wreszcie św. Jan, apostoł Chrystusa, któremu testament ten przekazał sam Jezus umierając na krzyżu.

W Świnoujściu pierwszy Męski Różaniec przeszedł ulicami miasta 5 października 2019 r. z Kościoła pw. NMP Gwiazdy Morza.

„Walczymy o naszą męskość, walczymy o nasze małżeństwa, walczymy o nasze rodziny, kształtowani przez Maryję na wzór Chrystusa” ks. Dominik Chmielewski SDB.

Zapraszamy, więc wszystkich mężczyzn i młodzieńców, którzy chcieliby wyrazić swą miłość do naszej Cudownej i Niepokalanie Czystej Matki, która wzywa nas do odmawiania różańca do uczestnictwa w tym pięknym marszu z różańcem w dłoni.

Męski Różaniec ulicami miasta odbywa się pod przewodnictwem kapłana w każdą pierwszą sobotę miesiąca z Kościoła pw. Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza w Świnoujściu ul. Piastowska 11 bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 7:00.

Następne spotkania:

04.12.2021 r.