OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021 r.

Dzisiaj IV niedziela Adwentu i ostatnia. W piątek zakończymy Adwent, ale będzie on wciąż trwał jako nasze oczekiwanie na spotkanie z Chrystusem. Pan jest blisko, szuka miejsca koło Ciebie na Jego Narodziny. W piątek wieczorem Wieczerza Wigilijna, a po niej Pasterka o godz. 21:00 dla dzieci oraz o godz. 23:00 dla wszystkich wiernych i Boże Narodzenie. W piątek odprawiamy Mszę św. o godz. 7:00 Roraty i o godz. 9:00. Nie odprawiamy Mszy św. o godz. 18:00. Spowiedź św. w tygodniu pół godz. przed każdą Mszą św. do południa oraz od godz.17:00 do 18:30. W Wigilię spowiedź św. od godz. 6:30 do godz. 12:00

1. W przedsionku kościoła można dzisiaj nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Także w przedsionku można nabyć prasę katolicką Niedziela oraz Gość Niedzielny. Lektura w czasie świętowania to dobry czas na medytację.

2. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie tj. w sobotę jak w niedzielę. W drugi dzień Świąt porządek Mszy św. również jak w niedzielę. Ofiary na tacę w II dzień świąt zbieramy jako wsparcie dla uczelni katolickich KUL-u oraz WTUS.

3. W przyszłą niedzielę 26 grudnia przypada – święto Świętej Rodziny. Modlimy się w intencji Rodzin naszej Ojczyzny i parafii oraz miasta. Zapraszamy małżeństwa świętujące okrągłe rocznicę na Mszę św. o godz. 10:00, 11:30, 13:00 oraz 18:00 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

4. W piątek – 31 grudnia br. o godz. 17:00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku, następnie o godz.18:00 Msza święta dziękczynna na zakończenie roku. Zapraszamy na wspólną modlitwę Parafian i Gości.

5. Dziękujemy ludziom dobrej woli za dar serca dla bliźniego. Dziękujemy za żywność dla osób w trudnej sytuacji życiowej, jako pomoc świąteczna. Potrzebujących Parafian zapraszamy po odbiór paczek w środę o godz. 17:00 w Caritasie parafialnym.

6. Darczyńcom mówimy Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na potrzeby kościoła i parafii. W ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy kwotę 3.855 zł.

7. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożych darów, łaski Bożej oraz wszelkiego dobra od bliźnich.

8. Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz kolejnego szczęśliwego tygodnia i godnego świętowania narodzin Chrystusa.