OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA 18 kwietnia 2021 r.

Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 13 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Bi­blijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Jezusem Chrystusem w Jego słowie.

1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św., adoracja Naj­świętszego Sakramentu w intencji powołań we czwartek w godz. 17:00 – 17:50, Godzinki ku czci NMP w sobotę o godz. 8:30, nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 9:00.

2. Dzisiaj – 18 kwietnia br. zamiast dorocznego Marszu dla Życia zapraszamy do udziału w akcji USŁYSZ , która odbędzie się przy figurze Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godz. 12:00 do 21:00. Każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, będzie mógł dać o tym świadectwo, uderzając w dzwon Głos Nienarodzonych.

3. Za tydzień w IV Niedzielę Wielkanocną czyli Dobrego Pasterza pod hasłem: Święty Józef: marzenie powołania, rozpoczniemy modlitwy w Kościele po­wszechnym w intencji świętych powołań kapłańskich, zakonnych oraz misyj­nych. W niedzielę 2 maja br. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki jako dar serca na potrzeby AWSD w Szczecinie jako zobowiązanie parafialne.

4. Znamy dzień Sakramentu Bierzmowania młodzieży i dorosłych z naszej wspólnoty parafialnej. Ks. Abp. Andrzej Dzięga dnia 8 maja br. podczas Mszy św. o godz. 12:00 udzieli tego sakramentu wszystkim, potrzebującym darów Ducha Świętego. Spotkania dla kandydatów rozpoczną się w piątek o godz. 17:00 w kościele.

5. We wtorek wg porządku spotkań dla uczniów klas III przed I-wszą Komunią św. rodzice lub opiekunowie prawni, będą mogli zapisać swoje dziecko na godz. Mszy św. podczas, której dziecko przystąpi do Komunii św.

6. Solenizantów i Jubilatów wśród Parafian jak i Gości zapewniamy o życzli­wości i modlitwie. Życzymy wszelkich Bożych darów, zdrowia i miłości.

7. Rodzinie parafialnej oraz Gościom dziękujemy za dar serca – ofiary składane na tacę, wpłacane na konto a przeznaczone na potrzeby naszej świątyni i funkcjonowanie parafii. W ubiegłą niedzielę na potrzeby inwestycji parafialnych zebraliśmy 2.950 zł.- dług parafii wynosi 100 tys. zł.

8. W piątek przypada uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika, patro­na Polski, Porządek Mszy św. jak w dni powszednie.

9. Pan niech umacnia nas swoim błogosławieństwem na codzienne prace i obowiązki, abyśmy zbierali owoce dojrzewającej miłości, rodzącej świętość.