OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 STYCZNIA 2021 R.

1. Niedzielna liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do dawania świadectwa życia tu i teraz. Powinien także uczyć się od św. Jana dostrzegać Chrystusa w codzienności.

2. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 17:00 do Mszy św. wieczornej. W sobotę Godzinki ku czci NMP o godz. 8:30, a nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 9:00.

3. Od jutra rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc. Uczymy się w czasie tygodnia miłości bezinteresownej dla innych. Modlitwę będziemy przeżywać podczas Mszy św. o godz. 18:00.

4. W najbliższy piątek Mszą św. o godz.18:00 kapłani wyświęceni w roku 2011 rozpoczną dziękczynienie za dar powołania i posługę Bogu i ludowi Bożemu. Pośród kapłanów wyświęconych 10 lat temu jest ks.. Maciej – wikariusz para­fii. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów oraz ks. Macieja.

5. Serdeczne Bóg zapłać mówimy zarówno Parafianom, jak i Gościom, za wszel­kie ofiary składane na tacę, a przeznaczone na potrzeby kościoła i parafii. W ubiegłą niedzielę na remont domu parafialnego zebraliśmy 3.005 zł.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Chorwacją. Po wszystkich Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na rzecz po­szkodowanych w trzęsieniu ziemi.

7. We czwartek świętujemy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.

8. W na stoliku w przedsionku można nabyć prasę katolicką Niedziela i Gość nie­dzielny w cenie 6 zł.. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Od 1 lutego br. rozpoczniemy katechezę parafialną dla dzieci i młodzieży w nowej logistyce czyli mniejszych grupach. Katecheza obejmie dzieci przed I-wszą Komunią św. oraz młodzież przed sakramentem bierzmowania. Informacje zostaną podane w gablocie i stronie internetowej parafii.

10. Wszystkim Braciom i Siostrom życzymy błogosławionej niedzieli i szczęśli­wego tygodnia.